Naše vybavenie, skúsenosti a certifikácia nám umožňujú prepravovať aj zásielky, ktoré sú pre bežné nákladné vozidlá priveľké. Vieme, že bezpečnosť a zodpovedný prístup je pri nadrozmernej preprave najdôležitejší, preto nič nenechávame na náhodu a celú prepravu dokonale plánujeme.

Niekedy sa stáva, že náklad, ktorý je potrebné prepraviť, presahuje veľkosť štandardného návesu, respektíve, že ho takýto náves nie je schopný uniesť. Takáto situácia si vyžaduje použitie špecializovanej techniky. Rozlišujeme nadrozmernú a nadmernú prepravu.

Tá nadrozmerná je definovaná nákladom, ktorý presahuje dĺžku 16,5 m, šírku 2,55 m alebo výšku 4,05 m. O nadmernej preprave zas hovoríme vtedy, keď celková hmotnosť súpravy prekračuje 40 ton, respektíve 8 ton na jednu nápravu. Ak chceme náklad prepraviť, potrebujeme okrem spomínanej techniky aj dôkladne pripravený plán bezpečnej trasy a niekoľko povolení. Stáva sa totiž, že prepravovanému telesu v ceste zavadzajú rôzne prekážky. Najčastejšie ide napríklad o káble natiahnuté ponad cestu. V taktom prípade je potrebné prerušiť dodávku elektrického prúdu a dané káble prestrihnúť. Tomuto samozrejme musí predchádzať informovanie vlastníka alebo prevádzkovateľa siete.

Celý proces prípravy na prevoz sa tak môže natiahnuť až na niekoľko mesiacov. My vám ponúkame spoľahlivosť a roky skúseností, ktoré vám môžu byť zárukou, že vašu dôveru nesklameme a tovar bezpečne dodáme.

Prezrite si aj
naše ostatné služby

Expresná
doprava

Logistika
a skladovanie

Máte záujem o naše služby?
Kontaktuje nás

súhlas Súhlasím so spracovaním osobných údajov